Deformacje ciała – jak były i są postrzegane?
studia trychologia
Dawniej ludzie niepełnosprawni postrzegani byli zdecydowanie gorzej, niż ma to miejsce obecnie. W starożytnej Sparcie kalekie niemowlaki były po prostu zabijane. W innych społecznościach takie osoby były również postrzegane jako siedliska zła.
Obecnie widok człowieka na wózku inwalidzkim często nawet nie budzi zdziwienia, chociaż już inne deformacje ciała przyjmowane są mniej naturalnie. Czasami rodzą się dzieci, które mają bardzo dziwne mutacje czy też zdeformowane ciała. Chodzi tutaj na przykład o gigantyczne dłonie albo odwrócone stopy.
Jako że bardzo rzadko występują takie przypadki, to potrafią budzić one zdumienie wśród przechodniów, którzy spotykają takie osoby na ulicy. Co prawda nikt nie posądza już tych ludzi o czarną magię czy też obecność w ich ciałach złych duchów, jednak reakcje nadal potrafią być bardzo negatywne i bolesne. Zdaje się więc, że przynajmniej część społeczeństwa myśli podobnie, jak tysiąc czy dwa tysiące lat temu….
Polecane artykuły
Sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci
U dzieci w wieku około roku do trzech lata i starszych, często spotykaną dolegliwością jest choroba lokomocyjna, za którą odpowiada zbyt wrażliwy błędnik będący narządem równowagi. Maluchy mają zawroty głowy, nudności i wymiotują, co nie jest zbyt komfortowe, zwłaszcza, gdy czeka je długa podróż. A
Odmładzająca kąpiel w Bałtyku
studia trychologia Będąc nad polskim morzem wczasowicze zażywają kąpieli słonecznych, podczas których zdarza się im nie używać filtrów chroniących skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Takie zachowanie skutkuje mahoniową opalenizną, jednak tym sposobem bardzo łatwo o oparzenia słoneczne i inne cho