Lęk przed zaburzeniami genetycznymi
drogeria internetowa
Warto podkreślić, że lęk, jaki towarzyszy rodzicom, którzy już posiadają chore dziecko, jak również tych planujących powiększenie rodziny nie zawsze jest racjonalny. Owszem obawa o to, czy moje dziecko będzie zdrowe jest, jak najbardziej naturalnym odruchem.
Jednak nie można zupełnie zatracić się w przekonaniu, że może być inaczej, bo inne dzieci chorują. Jeżeli faktycznie odczuwamy, że nasza obawa jest nienaturalna warto również zgłosić się do poradni w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.
Bowiem samo wystąpienie choroby u osób w bliskim pokrewieństwie nie zawsze ma podłoże czysto genetyczne. Warto podkreślić, że istnienie wiele czynników środowiskowych, które mogą być inkubatorem wielu problemów zdrowotnych.
Ciągle zmierzamy do tego, że w obliczu tak dużej ilości przypadków zaburzeń genowych nie należy się bać, czy też rezygnować z zakładania rodziny. Z drugiej zaś strony pojawia się pytanie, czy takie dziecko można pokochać, a raczej czy ja jestem wstanie się nim należycie zająć.
Polecane artykuły
Sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci
U dzieci w wieku około roku do trzech lata i starszych, często spotykaną dolegliwością jest choroba lokomocyjna, za którą odpowiada zbyt wrażliwy błędnik będący narządem równowagi. Maluchy mają zawroty głowy, nudności i wymiotują, co nie jest zbyt komfortowe, zwłaszcza, gdy czeka je długa podróż. A
Odmładzająca kąpiel w Bałtyku
studia trychologia Będąc nad polskim morzem wczasowicze zażywają kąpieli słonecznych, podczas których zdarza się im nie używać filtrów chroniących skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Takie zachowanie skutkuje mahoniową opalenizną, jednak tym sposobem bardzo łatwo o oparzenia słoneczne i inne cho